W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Pliki te stosujemy w celu: zapewnienia użytkownikom większej funkcjonalności i użyteczności oraz w celach statystycznych.
W każdym czasie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z serwisu przy ustawieniach przeglądarki internetowej umożliwiających ich zapisanie w Państwa urządzeniu, jest równoznaczne ze zgodą na ich stosowanie. Dowiedz się więcej
Wybierz język obcy

Specjalistyczne

strona główna +

Myślisz o podjęciu pracy za granicą? A może już teraz od awansu dzieli cię tylko niedostateczna znajomość języka obcego? Kursy specjalistyczne umożliwią Ci realizację zawodowych priorytetów. Celem  kursów specjalistycznych jest opanowanie terminologii związanej z konkretnym obszarem tematycznym języka oraz zdobycie umiejętności posługiwania się, rozumienia i samodzielnego konstruowania tekstów z użyciem terminologii zawodowej, w stopniu umożliwiającym wypełnianie obowiązków zawodowych.

W naszej ofercie znajdują się następujące kursy:

 

Coaching językowy: critical thinking

 

Kurs jest kierowany do osób, które mówią już po angielsku i z jednej strony chcą poćwiczyć komunikację w tym języku oraz lepiej się go nauczyć, z drugiej - zależy im na rozwijaniu swoich kompetencji w zakresie krytycznego i kreatywnego myślenia.

 

W ramach kursu wykorzystywane są ćwiczenia praktyczne, których celem jest doskonalenie:

 • myślenia kreatywnego
 • używania uniwersalnych standardów intelektualnych
 • monitorowania i oceniania własnych procesów myślowych
 • rozpoznawania elementów myślenia i ich związku ze standardami intelektualnymi
 • logicznego i spójnego przedstawiania swojego punktu widzenia w dyskusji
 • używania strategii podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów w życiu prywatnym i zawodowym
 • komunikowania się z pozycji osoby myślącej niezależnie
 • uwzględniania opinii i punktu widzenia innych osób
 • etycznego myślenia i postępowania

Kurs oparty jest na metodzie konsultacji grupowej lub indywidualnej.

 

 

Angielski dla pracowników biurowych

 

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, którzy w codziennej pracy używają języka angielskiego oraz dla tych, którzy szukają pracy i chcieliby wzbogacić swoje CV.
Nasza oferta skierowana jest do pracowników biur, hoteli i telefonicznych centrów obsługi. Szkolimy kursantów w zakresie przygotowywania ofert i korespondencji biurowej, rozmów telefonicznych, kontaktu z klientami zagranicznymi.

Dlaczego warto przystąpić do naszego kursu?

 • usuwa barierę językową, która często pojawia się w kontaktach z obcokrajowcami
 • umożliwia osłuchanie się  z językiem obcym (charakterystyczny akcent, wymowa) wzbogaca słownictwo o słowa/zwroty/frazy przydatne w pracy zawodowej
 • pozwala na swobodną i śmiałą komunikację w języku obcym
 • odświeża znajomość j. angielskiego wyniesioną  ze szkoły średniej lub studiów

Kurs prowadzony jest metodą konwersacyjną. Priorytetem zajęć jest jak największa ilość ćwiczeń praktycznych, rozwijających umiejętność swobodnego porozumiewania się w j. angielskim. Pomogą w tym liczne aranżacje sytuacji zawodowych i autentyczne materiały.

Nasz kurs jest oparty na programie autorskim – nie jest prowadzony według podręcznika.

Po zakończeniu kursu otrzymasz zaświadczenie, które można przedłożyć obecnemu lub przyszłemu pracodawcy oraz arkusz ocen zawierający rzetelną ocenę postępów.

 

Angielski dla prawników

 

Kurs przeznaczony jest dla osób mających do czynienia w praktyce zawodowej z językiem angielskim prawniczym, jak i dla  studentów prawa oraz aplikantów.

Zajęcia zapewniają intensywne ćwiczenia leksykalne na podstawie polskich i angielskich tekstów prawnych i prawniczych z różnych dziedzin, dopasowanych do potrzeb kursantów, zapoznanie się z elementami systemów prawnych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych oraz bieżące wyjaśnianie wszelkich wątpliwości gramatycznych.

Lektorem jest wykwalifikowany anglista, nauczyciel i tłumacz tekstów prawniczych.

Wymagany minimalny poziom znajomości języka angielskiego na tym specjalistycznym kursie to B1 (średniozaawansowany).

Kurs odbywa się 2 razy w tygodniu i trwa dwie godziny lekcyjne (łącznie w wymiarze 80 godzin).

 

Angielski dla lekarzy

 

Propozycja kursu skierowana jest do lekarzy podejmujących pracę za granicą lub nawiązujących współpracę z placówkami zagranicznymi. W oparciu o autentyczne materiały uczestnicy poznają specjalistyczne słownictwo medyczne, niezbędne w pracy w szpitalu lub innej placówce medycznej. 

Kurs prowadzony jest przed doświadczonego lektora języka angielskiego specjalizującego się w nauczaniu języka angielskiego lekarzy.

Wymagany minimalny poziom znajomości języka angielskiego na tym specjalistycznym kursie to B1 (średniozaawansowany).

Kurs odbywa się raz w tygodniu i trwa cztery godziny lekcyjne (łącznie w wymiarze 80 godzin w semestrze).

NIEMIECKI DLA PIELĘGNIAREK I OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH

Jeśli myślisz o podjęciu pracy w Niemczech jako pielęgniarka lub opiekunka osób starszych – skorzystaj ze specjalistycznego kursu językowego w LinguaCity na poziomie A1/A2. Poznasz podstawowe zwroty przydatne w porozumiewaniu się po niemiecku w codziennych sytuacjach życiowych. Ponadto kurs dostarczy sformułowań niezbędnych w pracy pielęgniarki lub opiekunki . Zaplecze językowe jest konieczne, by niesiona pomoc była skuteczna. Znajomość języka pozwoli także łatwiej zaaklimatyzować się w nowym środowisku, doda pewności siebie. Sprawi, że start w nowe życie będzie jak profesjonalnie zrobiony zastrzyk – bezbolesny.

DLA KOGO?
Pięciomiesięczny kurs skierowany jest do osób, które chcą podjąć pracę w kraju niemieckojęzycznym (Niemcy, Austria, Szwajcaria) jako pielęgniarki lub opiekunki osób starszych.

PROGRAM
Kurs w LinguaCity:

 • usunie barierę językową, która często pojawia się w kontaktach z obcokrajowcami
 • pozwoli osłuchać się z akcentem i sposobem wymowy właściwym dla języka niemieckiego
 • poszerzy Twoje słownictwo o tematykę przydatną w pracy zawodowej
 • przyczyni się do umocnienia pewności siebie!
 • Kurs trwa 5 miesięcy i obejmuje 80 godzin lekcyjnych (80 x 45 min.). Zajęcia prowadzone metodą komunikacyjną przez profesjonalnych i doświadczonych lektorów odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 90 minut. Uczestnik kursu zdobędzie niezbędne wiadomości z zakresu gramatyki języka niemieckiego, ale nade wszystko będzie w stanie w krótkim czasie skutecznie porozumiewać się w tym języku.